Yıllık 5000 Ton Kapasite ile Hizmet, Yarım Asırlık Tecrübe

Kurumsal

Biliçler Döküm

Misyon Vizyon

İleri teknolojisi ve yarım asra yakın tecrübesi ile Türk işçisinin, düşünce ve emeğini birleştirerek; tarım, tekstil, gemicilik, makine, otomotiv ve inşaat sektörlerinde yurtiçi ve yurtdışında faaliyet gösteren birçok kurumun güvenini kazanmıştır. Kuruluşumuzdan bugüne, en kaliteli malı üretmeyi ve taahhütlerini zamanında yerine getirmeyi prensip edinen BİLİÇLER DÖKÜM, iç ve dış talepleri karşılayabilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

1962 yılında İzmir'de döküm atölyesi olarak kurulan işletmemiz, sfero, pik, çelik, manganlı, kromlu ve bimetal malzeme dökümlerini bugün sahip olduğu ileri teknolojisi ile gerçekleştirmektedir.

BİLİÇLER DÖKÜM, yurtiçindeki başarısının yanı sıra, yurtdışına da açılmayı başarmış olup; Almanya,Fransa, İngiİtere, Belçika, Polonya, Mısır ve Nijerya gibi ülkelere ihracat yapmanın yanı sıra, daha birçok ülke ile ticari ilişkiler kurma aşamasındadır. Şu an yıllık 5000 ton döküm kapasitesi olan fabrikamızda 1 kg ile 2000 kg arasındaki parçalar 1 adet tam otomatik kalıplama hattı ile üretilmektedir.Buna ek olarak el kalıplama ve reçineli kum kalıplama sistemleri ile de üretim desteklenmektedir.

BİLİÇLER DÖKÜM; her zaman teknolojiyi takip eden, mevcut tesisleri ve laboratuarlarıyla da sektöründe birçok kuruluşa örnek teşkil etmiştir. Mevcut imkanlarını daha iyiye taşımak ve daha iyi hizmet verebilmek için ar-ge çalışmalarını sürdürmektedir. Müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan BİLİÇLER DÖKÜM, bunu ISO 9001 kalite belgesi ile de kanıtlamıştır.

BİLİÇLER DÖKÜM; şu an proje aşamasında olan yatırımlarıyla , yıIlık döküm kapasitesini 2017 yılı itibariyle 10,000 tona çıkarmayı hedefemektedir.